header image

All posts in Prosinec, 2014

Adventní setkání

Celý adventní čas se děti MŠ a ZŠ připravovaly na Vánoce. Vyráběly přáníčka, dárky pro své blízké a výzdobu do škol i domů. Do všech činností vložily nemalé úsilí, mnoho práce, nadšení, radosti i těšení. Připomněli jsme si většinu vánočních zvyků a tradic a poslouchali jsme CD plné pohádek namluvených známými českými herci.
Předvánoční čas vyvrcholil novinkou – adventním trhem ve tvrzi spojeným s orlojem ochotníků. Přišlo hodně lidí a konečně jsme se mohli pořádně pochlubit našimi dětskými výrobky. Určitě jste byli překvapení, jak šikovné děti máte a jaké hezké věci vyrábějí. Jsem ráda, že jsme se mohli pochlubit široké veřejnosti, protože do školy moc cizích lidí nepřijde, ani na dny otevřených dveří.
Letos máme ve škole samé hodné děti, takže k nám ošklivý čert ani nemusel. Mikuláš na nás ale nezapomněl, schoval nám ve škole dobroty. I v MŠ všichni dostali sladkou nadílku. Rozdávaly ji školní děti, které se každoročně převlékají za čertíky a anděly a s radostí chodí trošičku postrašit mrňata.
Těsně před vánočními prázdninami začala výměna oken v budově ZŠ. Bojové podmínky a výuku ve tvrzi všichni přijali s nadšením. A nakonec to bylo i příjemné zpestření. Také z těchto důvodů neproběhly některé vánoční akce, ke kterým se ale opět v příštích letech vrátíme. Děkujeme všem za pochopení, stálou přízeň a podporu.
Za všechny žáky ZŠ, děti MŠ a celý pedagogický sbor vám přeji do roku 2015 hlavně hodně zdraví, štěstí, splněných přání, trochu peněz, hodně sil a pevných nervů, fůru dobré nálady, nadšení, tolerance a úcty k druhým a jejich práci.
-such-

Plavu si ani nevím jak……
Předplavecký a plavecký výcvik dětí z mateřské a základní školy jsme letos absolvovali v období podzimu.
Mohu „naše“ děti jen pochválit. Přes počáteční potíže některých dětí skamarádit se s vodou, nakonec všichni odcházeli s úsměvem a vysvědčením o veliké snaze a šikovnosti.
Přesto některé děti ve dnech, kdy jsme jezdili do bazénu, do školky právě proto nechodily. Chápu, pokud je dítě nachlazené nebo má jiné obtíže, ale nedovedu ovšem pochopit jiné „důvody.“ Finančně rodinu stokoruna týdně nezruinuje a vyhlídka toho, že si dítě zaskotačí s kamarády, navíc se naučí pokud ne plavání, tak alespoň kladnému vztahu k vodě a pod vedením zkušených a navíc velmi vstřícných „plavčic“, je přece dostatečnou satisfakcí. Přesto… . Tak snad příště.
Dost nářků, kdo s námi na plavání jezdil, ten si to vskutku užil a odnesl si spoustu pěkných zážitků. Věřím, že se brzy sami s dětmi do bazénu vypravíte a uvidíte jejich pokroky.
-vlc-

AKCE: VÝMĚNA OKEN V ZŠ

V týdnu od 15. 12. 2014 se začnou vyměňovat okna v budově ZŠ.

Od Po 15. 12. 2014 bude výuka probíhat v zasedacích sálech úřadu městyse Dešenice = ve tvrzi.

Pondělí – středa – normální výuka
( tzn. školní aktovku s sebou).

Čtvrtek – vycházka ke krmelci – sportovní oblečení do lesa.

Pátek – ochutnávka cukroví, vánoční posezení, nadílka, pohádka…..
– opět ve tvrzi!

Odpolední ŠD – všechny dny ve tvrzi.